Menu Zavrieť

TYPY PLOTOVÝCH BRÁN

Samonosná posuvná brána

Je veľmi dobrým riešením, ak máte dostatok priestoru na odsúvanie brány do boku. Celá konštrukcia sa pohybuje na dvoch vozíkoch ukotvených do betónového základu za otvorom. Betónový základ by mal siahať minimálne do nemrznúcej hĺbky 700 mm. Jeho šírka a výška taktiež závisia od šírky a výšky stavebného otvoru. Od toho sa odvíja aj osová vzdialenosť, v akej sú od seba vozíky. Používame výškovo nastaviteľné vozíky samonosného systému, čo je veľká výhoda hlavne v prípadoch, keď nachystaný betónový základ nie je ideálne rovný. Spodný C – profil má rozmery 70 x 70 mm a stenu hrúbky 4 mm. Jedným typom systému vieme vyriešiť väčšinu brán pre rodinné domy.

Samonosná brána KALIST

Samonosná brána ZAIRA

Samonosná brána ZAIRA

Cena samonosnej brány

OD 774 EUR

CHCEM VYPRACOVAŤ CENOVÚ PONUKU

Priestor na odsúvanie tohto typu brány potrebujete taký, aká je šírka otvoru + približne 1/3 z nej. Pri betonáži je potrebné vopred myslieť na vhodné uloženie chráničiek a káblových trás a ich správne vyvedenie v základe pod pohonom, prípadne na múrikoch alebo oceľových stĺpikoch pre fotobunky, maják, magnetický snímač, ak brána koliduje pri pohybe so vstupnou bránkou a podobne. V prípade otvorov, ktoré sú širšie ako 4500 mm je dôležité používať šponováky, ktoré sú súčasťou obvodového rámu brány v mieste predĺženia. Takéto veľké konštrukcie pracujú a je dôležité, aby sa v prípade potreby dali ľahko vyladiť. Pri montáži sa k bráne dodáva aj nábehové koliesko, ktoré sa osadí do spodného C – profilu a pri zatváraní brány vojde do spodného dorazu. Pri vrchnom doraze a hornom vedení brány používame gumené vodiace valčeky, ktoré nepoškodia povrchovú úpravu brány ani po rokoch používania. Povrchovú úpravu brán tvorí zinok a 2 zložková polyuretánová farba. Môžete vybrať akúkoľek farbu zo vzorkovníka RAL. K pohonu brány dodávame 100 mm vysoký, pozinkovaný a farbou nastriekaný podstavec, ktorým dosiahneme potrebnú výšku kvôli hrebeňom. Pekne prekryje chráničky s káblami a eliminuje akýkoľvek pohyb motora aj napriek tomu, že nie je osadený priamo na betóne. Štandardne vyrábame brány do šírky otvoru 6000 mm a výšky otvoru 2000 mm. V prípade väčších brán a vo väčšine prípadov ide o priemysel, kde je aj veľká intenzita používania. Pre tieto brány spolu s vhodnými pohonmi a príslušenstvom pripravujeme cenové ponuky individuálne.

Výhody:

• Brána potrebuje relatívne malý betónový základ
• V otvore Vám po jej odsunutí neostane žiadna koľajnica
• Po zatvorení ostane pod bránou priestor maximálne 100 mm
• Samonosný systém je možné použiť pri všetkých typoch výplní
• Zasúvaním v tesnej blízkosti popred múr šetrí miesto pri parkovaní
• Nenáročná na údržbu
• Je možné ju vyhotoviť aj vo svahu s hydraulickou brzdou

Posuvná brána na koľajnici

Je vhodná pre tých, ktorí chcú mať posuvnú bránu, ale nemajú dostatok miesta pre odsúvanie samonosnej brány. Tento typ posuvnej brány potrebuje na zasunutie vedľa plota toľko miesta, koľko je šírka otvoru + 500 mm kvôli pohonu. Čo sa týka stavebnej pripravenosti, je nutné vyhotoviť betónový základ po celej šírke otvoru a v takej istej šírke aj za otvorom. Siahať musí minimálne do nemrznúcej hĺbky 700 mm. Je potrebné dodržať 200 mm hrúbku základu od múru. V mieste osadenia pohonu to musí byť minimálne 450 mm od múru, aby po ukotvení koľajnice a brány ostalo pre pohon aspoň 300 x 500 mm.

Posuvná brána na kolesách AMADÉ

Posuvná brána na kolesách KALIST

Posuvná brána na kolesách GASTON

Cena posuvnej brány na kolesách

OD 558 EUR

CHCEM VYPRACOVAŤ CENOVÚ PONUKU

Rovnako ako pri samonosnej bráne, tak aj pri posuvnej na kolesách určite netreba podceniť kvalitu a rovnosť betónového základu. Častý problém je montáž koľajníc na zámkovú dlažbu, ktorá nie je prilepená na betón alebo nie je podbetónovaná vôbec. Pri betonáži je potrebné vopred myslieť na vhodné uloženie chráničiek a káblových trás a ich správne vyvedenie v základe pod pohonom, prípadne na múrikoch alebo oceľových stĺpikoch pre fotobunky, maják, magnetický snímač, ak brána koliduje pri pohybe so vstupnou bránkou a podobne. Pohon je na rozdiel od samonosnej brány osádzaný priamo na betón. Pri montáži dodávame spolu s bránou aj vrchný doraz a vrchné vedenie. V oboch týchto komponentoch sú použité gumené valčeky, ktoré chránia povrchovú úpravu brány pred poškriabaním. Povrchová úprava je zinok a 2-zložková polyuretánová farba v akomkoľvek odtieni zo vzorkovníku RAL. Štandardne vyrábame brány do šírky otvoru 6000 mm a výšky otvoru 2000 mm. V prípade väčších brán a vo väčšine prípadov ide o priemysel, kde je aj veľká intenzita používania. Pre tieto brány spolu s vhodnými pohonmi a príslušenstvom pripravujeme cenové ponuky individuálne.

Výhody:

• Po zatvorení ostane pod bránou priestor maximálne 75 mm
• Zasúvaním v tesnej blízkosti popred múr šetrí miesto pri parkovaní
• Systém na kolesách je možné použiť pri všetkých typoch výplní
• Priestorovo menej náročná ako samonosná brána
• Cenovo najdostupnejší typ posuvnej brány
• Je možné ju vyhotoviť aj vo svahu s hydraulickou brzdou
• Pri nedostatku miesta pre odsúvanie je obľúbená teleskopická varianta

2-krídlová brána

Tento typ brány je vhodné použiť, pokiaľ nemáte dostatok miesta pre odsúvanie posuvnej brány na kolesách alebo posuvnej samonosnej brány. Je elegantným riešením, aby otvorené krídla nezavadzali pri parkovaní. Pánty osádzame z vnútornej strany, aby vznikli čo najmenšie medzery medzi krídlami a oceľovými stĺpmi, prípadne múrmi pri zatvorení. Ak sa krídla osádzajú na oceľové stĺpy, odporúčame ich vopred zabetónovať, aby krídla časom neovisli. Betónový základ je potrebné pripraviť minimálne do hĺbky 800 mm. Rozmer a hrúbka oceľového stĺpu závisia od veľkosti a váhy krídla. Pri 2-krídlových bránach je vždy dobré používať spodný stredový doraz pri zatvorení, aby mali pohony jasne vymedzenú koncovú polohu.

Krídlová brána ASTER

Krídlová brána ASTER

Krídlová brána ZAIRA

Cena 2-krídlovej brány

OD 481 EUR

CHCEM VYPRACOVAŤ CENOVÚ PONUKU

Vieme však vyriešiť aj situáciu, kde stredový doraz nie je možné použiť. V tomto prípade máme v ponuke pohony, ktorých súčasťou sú mechanicky nastaviteľné dorazy. Taktiež je možné otvárať tento typ brány aj smerom von, prípadne šikmo dohora, ak je dvor vo svahu. V prípade, že sú krídla veľké a plné, je potrebné používať elektrické zámky, aby nemali pri zatvorení výkyv a nebúchali. Povrchová úprava obsahuje zinok a 2-zložkovú polyuretánovú farbu v akomkoľvek odtieni zo vzorkovníka RAL. Štandardne vyrábame brány do šírky otvoru 6000 mm a výšky otvoru 2000 mm. V prípade väčších brán a vo väčšine prípadov ide o priemysel, kde je aj veľká intenzita používania. Pre tieto brány spolu s vhodnými pohonmi a príslušenstvom pripravujeme cenové ponuky individuálne.

Výhody:

• Po zatvorení ostane pod bránou priestor maximálne 40 mm
• Pri výrobe je možné použiť všetky typy výplní
• Elegantné riešenie pri nedostatku miesta pre odsúvanie posuvnej brány
• Pohony ukotvené priamo na konštrukcii brány, prípadne na múroch
• Možnosť použiť aj podzemné motory, ktoré sú osadené v pozinkovaných krabiciach v betóne
• Je možné ju pohonmi otvárať až do 110 stupňov
• Pri podzemných motoroch s reťazovým prevodom až do 180 stupňov

Pohony k bránam

Pohony posuvných brán

Pre automatizáciu posuvných samonosných brán a posuvných brán na kolesách používame pri rodinných domoch pohon V2 AYROS do 400 alebo 800 kg. Tento typ pohonu pracuje na 230V a je určený na bežnú prevádzku. Pokiaľ potrebujeme vyriešiť motorizáciu priemyselných brán, používame pohon V2 AYROS 1500-I alebo V2 FORTECO 2500-I. Tieto typy sú vhodné na veľké brány do 1500 a 2500 kg. Obsahujú invertor a sú vhodné na intenzívnu prevádzku aj napriek tomu, že pracujú na 230V.

Cena pohonu pre posuvnú bránu

OD 283 EUR

CHCEM VYPRACOVAŤ CENOVÚ PONUKU

Pohon V2 TORQ do 500 kg

Pohon V2 AYROS do 800 kg – 1500 kg

Pohon V2 FORTECO do 2500 kg

Podstavec

Pri samonosných bránach osádzame pohon na vopred pripravený podstavec, ktorým dosiahneme potrebnú výšku kvôli hrebeňom. Pekne prekryje chráničky a káble trčiace z betónového základu. Jeho výška je pri štandardných samonosných systémoch 100 mm.

Pohon samonosnej brány - 003 - Slovenský Grob

Podstavec pohonu samonosnej brány

Príslušenstvo motorov - 007 - Podstavec pod motor pri samonosnej bráne

Podstavec pohonu samonosnej brány

Magnetický koncový spínač

Magnetický koncový spínač je súčasťou každého motora na posuvné brány, ktorý máme v ponuke. Magnet je osadený na pozinkovanej oceľovej konzole, ktorá sa aretovacími skrutkami prichytí na nylonový alebo oceľový hrebeň. Akonáhle sa magnet pri otvorení a zatvorení brány v koncových polohách posunie ku snímaču, ktorý je súčasťou motora, brána sa okamžite vypína.

Príslušenstvo motorov - 002 - Magnetický koncový spínač uchytený na nylonovom hrebeni

Konzola s magnetom koncového spínača

Príslušenstvo motorov - 035 - Magnetický koncový spínač uchytený na nylonovom hrebeni

Konzola s magnetom koncového spínača

Lineárne pohony 2-krídlových brán

Pri 2-krídlových bránach najčastejšie používame pohon V2 CALYPSO na 230V. Je ako stvorený pre Váš rodinný dom a na bežnú prevádzku. Potrebuje stredový doraz pri zatvorení. Základná verzia je určená pre krídla do dĺžky 2,5 m a hmotnosti 400 kg. Má ťah 2300 N a ponúkame ho v dvoch typoch, ktoré sa líšia dĺžkou výsuvu piestu (400 a 600 mm), preto je vhodný aj na väčšie a ťažšie krídla až do dĺžky 4 m a hmotnosti 500 kg. Alternatívou k tomuto typu pohonov je pohon STARK, ktorý je možné používať aj bez stredového dorazu, je vhodný pre 2-krídlové brány, pri ktorých dĺžka krídla dosahuje až 6 m a hmotnosť 750 kg. Vyrába sa aj v 24V alternatíve, a tak je vhodný na intenzívnu prevádzku. Výhodou sú univerzálne držiaky, ktoré sú súčasťou každého balenia.

Cena lineárnych pohonov pre 2-krídlovú bránu

OD 368 EUR

CHCEM VYPRACOVAŤ CENOVÚ PONUKU

Pohon V2 CALYPSO do 2,5 m – 4 m jedno krídlo

Pohon V2 STARK do 3 m – 6 m jedno krídlo

Univerzálny držiak pre pohon V2 STARK

Pohonmi V2 CALYSO a V2 STARK je možné otvárať 2-krídlové brány aj von. Treba ale rátať s tým, že sa otvor zúži z každej strany približne 200 mm. Pri krídlových bránach však odporúčame používať aj druhý pár fotobuniek, ktoré sú umiestnené z vnútornej strany v priestore za maximálne otvorenými krídlami. Je potrebné nimi ošetriť priestor, kam nedosahujú vonkajšie fotobunky. Ak ste nároční na bezpečnosť, značka V2 má k dispozícii aj strunové lišty s gumou montované na konštrukciu brány, ktoré vedia bezdrôtovo komunikovať s riadiacou jednotkou pohonov a zabezpečujú maximálnu mieru bezpečnosti.

Kĺbové a podzemné pohony 2-krídlových brán

Kĺbové a podzemné pohony tvoria osobitnú kapitolu motorov pre 2-krídlové brány. Kĺbové motory umožňujú otvárať brány, pri ktorých je veľká vzdialenosť od kraja múru alebo oceľového stĺpu po os otáčania pántov. Sú však náročnejšie na priestor, ktorý potrebujú pri otváraní krídla. Podzemné motory sú asi najelegantnejším riešením spomedzi pohonov krídlových brán. Zvonka ich nie je vôbec vidieť, majú veľkú silu a pomocou prídavného ozubeného kolesa a hrubej reťaze dokážu otvárať krídlo až do 180 stupňov. Nepotrebujú stredový doraz pri zatvorení a nezáleží na tom, či sa krídla otvárajú dovnútra alebo von.

Cena kĺbových a podzemných pohonov pre 2-krídlovú bránu

OD 522 EUR

CHCEM VYPRACOVAŤ CENOVÚ PONUKU

Pohon V2 ZORUS do 2,8 m jedno krídlo

 

Pohon V2 BLITZ do 3 m jedno krídlo

Pohon V2 VULCAN do 3,5 m jedno krídlo

Príslušenstvo

Riadiaca jednotka

Pri všetkých typoch pohonov používame digitálne s veľkým množstvom funkcií, vďaka ktorým vieme pohon vyladiť do najmenších detailov. Samozrejmosťou je samoučiaca procedúra pri načítaní koncových polôh, funkcie ako spomalenie, automatický návrat, čiastočné otvorenie a pri posuvných bránach aj vyhodnotenie prekážky, ak je otvorená vstupná bránka.

Riadiaca jednotka pohonu AYROS do 1500 kg

Riadiaca jednotka pohonu FORTECO do 2500 kg

Riadiaca jednotka pohonu CALYPSO do 4 m

Maják

Ďaľším bezpečnostným prvkom brány je maják. Signalizuje, že brána je v pohybe. Neplní úlohu antény. Tá sa pridáva pod kryt motora do riadiacej jednotky alebo sa osadí externá s koaxiálnym káblom na plot. Maják je LED diodový, takže v ňom nie je potrebné meniť žiarovky, a je univerzálny na 12, 24 aj 230V.

Príslušenstvo motorov - 003 - Leddiodový maják uchytený na oceľovom stĺpe

Univerzálny leddiodový maják LUNA

Príslušenstvo motorov - 004 - Leddiodový maják uchytený na oceľovom stĺpe

Univerzálny leddiodový maják LUNA

Fotobunky

Fotobunky sú dôležitým bezpečnostným prvkom. Osádzajú sa väčšinou z vonkajšej strany od ulice a v riadiacej jednotke pohonu sa nastavujú tak, aby reagovali pri zatváraní brány. Brána sa vtedy zastaví a začne sa otvárať. Štandardná výška osadenia je 500 mm od betónu. V priemysle pri nákladných autách zasa 1000 mm. Pokiaľ nie sú v jednej rovine a nevidia na seba, ponúkame horizontálne a vertikálne naklápacie fotobunky. Ak ste počas prípravy betónového základu zabudli uložiť chráničku s káblom na druhú stranu, vieme vyriešiť aj túto situáciu batériovými fotobunkami. Pri posuvných bránach však odporúčame používať aj ďalší pár fotobuniek, ktorý je umiestnený z vnútornej strany v priestore otvoru brány, kam nezasahuje vonkajší pár. Tretím párom fotobuniek by ste mali ošetriť priestor, do ktorého sa odsúva brána zvnútra. Ak ste nároční na bezpečnosť, značka V2 má k dispozícii aj strunové lišty s gumou, montované priamo na konštrukciu brány, ktoré vedia bezdrôtovo komunikovať s riadiacou jednotkou pohonu a zabezpečujú maximálnu mieru bezpečnosti.

Fotobunky SENSIVA-XS s dosahom 20 m

Fotobunky batériové HW-1200 s dosahom 20 m

Batérie HW-1201 pre fotobunky HW-1200

Hrebene

Štandardne v privátnom sektore pre posuvné brány rodinných domov používame materiál nylon/kov. Sú tiché a vhodné na brány do hmotnosti 800 kg. Majú 6 úchytov a rozmery: 27,5 x 20 x 1000 mm V priemysle je nutné používať oceľové hrebene. Pre brány do 2000 kg majú rozmery: 30 x 12 x 1000 mm a dodávame ich s tromi valčekovými podložkami, ktoré sa môžu navárať buď pri výrobe brány, alebo kotviť rezaním závitov. Pre brány s hmotnosťou nad 2000 kg majú oceľové hrebene rozmery: 22 x 22 x 2000 mm a navárajú sa priamo pri výrobe brány napríklad na L-profil.

Príslušenstvo - 018 - RACK - N - hrebeň nylónkov, 27,5x20x1 000 mm

RACK-N hrebeň nylón/kov do 800 kg

Príslušenstvo - 019 - RACK - S - hrebeň oceľový, 30x12x1 000 mm

RACK-S hrebeň oceľový do 2000 kg

Ďaľsie príslušenstvo

V ponuke máme komponenty, ktoré naplnia všetky Vaše očakávania. Od elegantných diaľkových ovládačov, cez zásuvné prijímače, externé prijímače na zosúladenie s garážovou bránou, elektrické zámky, hydraulickú brzdu pre posuvné brány vo svahu až po GSM prijímač, vďaka ktorému môžete otvárať Vašu bránu mobilným telefónom odkiaľkoľvek.

Diaľkový ovládač FOX

Zásuvný prijímač FENYR – 1

Anténa ANS – 433

Hydraulická brzda BRAKE – H

Kľúčový spínač SIRMO – E

Elektrický zámok V – 96

GSM modul SBM – 201

Externý prijímač FENY – 2

Použité materiály a komponenty

Pri výrobe plotových brán TOPGATES používame kvalitný a pevný hutný materiál. Samonosné systémy posuvných brán dodávame výškovo nastaviteľné. Povrchovú úpravu tvorí zinok a 2-zložková polyuretánová farba. Ku všetkým typom brán montujeme pohony talianskej značky V2. Pri výrobe našich plotových brán dbáme na kvalitu a elegantný vzhľad.
V rámci Bratislavského, Trnavského, Nitrianskeho a Trenčianskeho kraja ponúkame ku všetkým výrobkom aj montáž. Všetky zámočnícke prvky sa snažíme počas výroby pripraviť tak, aby sme na montáži už vôbec nezvárali, a tak neporušili povrchovú úpravu.

Samonosná brána EDVIN

Samonosná brána KALIST

Posuvná brána na kolesách ZAIRA

Plotové výplne KALIST

Plotové výplne KALIST

Plotové výplne AMADÉ

Vstupná bránka AMADÉ

Vstupná bránka MAGNUS

Vstupná bránka KALIST