Menu Zavrieť

POHON A PRÍSLUŠENSTVO

V2 ATRIS

24V nevratný elektromechanický pohon pre sekcionálne a výklopné garážové brány do 15 m². Maximálna sila 1000 N (100 Kg).

MODEL
KÓD
POPIS
ATRIS – 1000
25C016
24V  maximálna  sila  1000N

Technológie

Cena garážovej brány s pohonom ATRIS ťahu 1000N a 2 ovládačmi

OD 631 EUR

CHCEM VYPRACOVAŤ CENOVÚ PONUKU

Funkcie Jednotky ATRIS – 1000
Napájanie V / Hz 230 – 50
Maximálny  výkon W 160
Spotreba  v  šetriacom  režime Wh <0,5
Plocha  brány m2 <15
Sila  pri  štarte N 1000
Sila  počas  chodu N 850
Maximálna  rýchlosť cm / s 12
Pracovná  teplota °C – 20 ÷ + 40
Pracovný  cyklus % 30
Stupeň  ochrany IP 20
Hmotnosť Kg 12

VÝHODY POHONU ATRIS

• Presná a bezpečná prevádzka pomocou enkóderu
• Zvuková signalizácia počas automatického zatvárania
• Panel nastavení s klávesnicou a LCD displejom
• Priestor svorkovníc chránený krytom
• Integrované LED osvetlenie 400 lumenov, modulom rozšíriteľné na 1200 lumenov
• Minimálna spotreba energie v stand-by režime (<0.5 Wh)
• Chod možný aj v prípade výpadku napájania použitím záložnej batérie B-PACK
• Napájanie je možné riešiť aj solárnym systémom ECO-LOGIC
ATRIS - tlačítka a displej

RIADIACA JEDNOTKA pre ATRIS-1000

• Nastavenie zabezpečené pomocou 4 tlačidiel a displeja
• Rýchle menu pre ľahké nastavenie
• Slot pre rádiový prijímač MR2
• Vstup pre fotobunky a bezpečnostné hrany
• Vstup pre externý spínací kontakt
• Vstup pre externé tlačítko STOP
• Výstup pre 24V maják s prerušovaním
• Samoučiaca procedúra časov, spomalenia a síl počas otvorenia aj počas zatvorenia
• Detekcia prekážok
• ADI konektor na pripojenie voliteľného príslušenstva
1
Pohon ATRIS
 
2
Ovládač
 
3
Vodiaca dráha
 
4
Riadiaca jednotka
 
5
Prijímač
 
A
Kľúčový spínač
 
B
Fotobunky
 
C
Maják
 
D
Digitálny spínač
 
E
Bezpečnostné hrany
 

PRÍSLUŠENSTVO

Garážové brány - mechanický zámok

Mechanický zámok s tiahlami sa používa na ručne ovládané sekcionálne garážové brány.  K nemu Vám ponúkame čierny alebo chrómový zámkový mechanizmus, ktorý zvyšuje estetiku vašej brány.

Avšak, keď budete robiť rozhodnutie, či ušetriť a zvoliť si bránu bez pohonu, nezabudnite, že cenový rozdiel medzi mechanickým zámkom a pohonom je veľmi malý a komfort neporovnateľne väčší.

Garážové brány - okno

Okná v bráne? Je to individuálne rozhodnutie každého zákazníka. Naše okná majú rozmery 510 x 330 mm, koeficient prestupu tepla je takmer identický ako pri paneloch. Jednoducho povedané, vašej garáži môžete dodať množstvo svetla bez straty tepla a ušetriť tak aj za svietenie počas dňa. Ich rám vieme prispôsobiť farbe panelov. Ďalší dôležitý aspekt je to, že pokiaľ máte okná v bráne vo výške očí, máte prehľad aj o tom, čo sa deje vonku. 

Garážové brány - personálne dvere

Personálne dvere v bráne sú praktickým riešením, aby ste nemuseli bránu vždy otvárať celú. Z bezpečnostných dôvodov sa môžu otvárať vždy iba do von. Pánty môžu byť pri štandardných dverách na pravej aj ľavej strane. Čo sa týka prahu, tu si môžete vybrať buď vysoký 175 mm alebo nízky, ktorého výška je len 25 mm a viete bez problémov prejsť s kočíkom alebo bicyklom. Pozíciu dverí si môžete zvoliť v strede alebo bližšie k niektorej strane.

Garážové brány - núdzové odblokovanie

Núdzové odblokovanie garážových brán je veľmi dôležité v prípade výpadku elektrického prúdu. Štandardne odblokujete pohon potiahnutím šnúry visiacej z vodiacej dráhy motora. Ak však nemáte do miestnosti iný vchod, toto nie je možné realizovať. Zámok, z ktorého vedie oceľové lanko k bežcu motora, ho umožňuje odblokovať zvonku. Takýmto spôsobom viete bez problémov používať garážovú bránu manuálne a opätovne zablokovať.

Garážové brány - torzné pružiny

Torzné pružiny majú dlhú životnosť (20 000 cyklov) a maximálnu spoľahlivosť. Sú komponentom, ktorý zabezpečuje chod vašej garážovej brány. Ich dĺžka, priemer a hrúbka drôtu, z ktorého sú vyrobené, závisí od veľkosti a hmotnosti celého krídla. Sú zafixované na torznej tyči, cez ktorú prenášajú silu do kolies, na ktoré sa navíjajú oceľové lanká a dvíhajú celú bránu. Obsahujú poistku proti prasknutiu a samovoľnému spadnutiu brány.

Garážové brány - dvojité kolieska

Kolieska zabezpečujú hladký chod brány v koľajniciach. Štandardne používame dvojité a nastaviteľné. Majú čienu farbu a sú vyrobené z tvrdého nylónu. Pri veľkých, širokých bránach používame kolieska s dlhšou hriadeľou, aby sme mohli použiť dvojité bočné pánty a plechy. Aby ste dosiahli dlhú životnosť, je dôležité občas vyčistiť vertikálne aj horizontálne koľajnice, v ktorých sa pohybujú a premazať silikónovým olejom.

[/vc_row]

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Cena garážovej brány s pohonom ATRIS ťahu 1000N a 2 ovládačmi

OD 631 EUR

CHCEM VYPRACOVAŤ CENOVÚ PONUKU

Garážové brány - hliníkový oblúk, koleso a oceľové lanko

Hliníkový oblúk umožňuje poslednej vrchnej sekcii presne doľahnúť a tak výborne tesniť. Spolu s bočným a spodným tesnením tak vzniká po celom obvode brány súvislá vrstva, ktorá zabraňuje úniku tepla. Nad oblúkom sa nachádza koleso s drážkami, na ktoré sa postupne navíja oceľové lanko, ktoré vďaka sile torzných pružín uvádza bránu do pohybu. Veľkosť kolesa a hrúbka lanka závisí od výšky a celkovej hmotnosti krídla.

Garážové brány - pánty bielej farby

Pánty majú veľký význam pri sekcionálnych garážových bránach, nakoľko sa na mnohých miestach ohýbajú. Na každej bráne ich je dosť veľa a je veľmi dôležité, aby boli tiché a dotvárali dizajn. Všetky pánty používame pozinkované a v bielej farbe. Spolu s bielimi bočnými plechmi dodávajú každej bráne ten správny šmrnc. Takisto je potrebné ich občas premazať, aby bobrý dojem z brány nerušilo ich vŕzganie.

Garážové brány - spodná tesniaca guma

Tesniaca guma, ktorá je súčasťou spodnej lamely, má dôležitú úlohu pri izolácii. Je navlečená v spodnom hliníkovom profile a po úplnom zatvorení brány po celej šírke tesní a zabraňuje úniku tepla alebo naopak počas horúcich letných dní izoluje od veľkého tepla. Jej úlohu netreba podceňovať, preto aj tento prvok používame vo vysokej kvalite. Počasie vie vystaviť bránu náročným podmienkam, ktoré s našimi komponentami hravo zvládnete.

Garážové brány - bočné tesnenie

Bočné tesnenie je súčasťou vertikálneho kovania na ľavej aj pravej strane. Akonáhle sa brána zavrie a všetky lamely sa vyrovnajú do vertikálnej polohy, prilnú k tesniacim gumám a dokonale odizolujú vonkajšie prostredie od priestoru vašej garáže. Tesnenie sa nasúva na koľajnice a je vyvinuté tak, aby mohlo byť vysunuté do priestoru 30 mm z každej strany a tým bol zabezpečený väčší manévrovací priestor pri montáži kovania.

Garážové brány - ochrana proti privretiu prstov

Lamely sú navrhnuté a vyrobené tak, aby dodávali bráne krásny vzhľad a maximálnu bezpečnosť. Ich hrúbka je 40 mm, obvodový plech je pozinkovaný a farebne upravený, zvnútra však vždy biely. Lamely sú vysoko odolné voči slnečnému žiareniu. Spoje sekcií chránia aj tých najmenších tzv. ochranou proti privretiu prstov. Vrchná časť každej zapadá do spodnej časti tej predchádzajúcej s minimálnym potencionálne nebezpečným priestorom.

Garážové brány - úspora priesoru

Priestor v garáži je v každom dome maximálne využitý na odkladanie vecí, ktoré sa vždy zídu. Sekcionálna garážová brána, ktorá sa vysúva pod strop, je preto ideálnym riešením, ktoré Vám ponúka efektívne a pohodlné otváranie brány v kombinácii s optimálnym využitím miesta nad prekladom. Keďže realizujeme aj automatizáciu posuvných a krídlových vjazdových brán, môžete všetko otvárať jedným diaľkovým ovládačom.

VÝHODY PRÍSLUŠENSTVA

• Rám personálnych dverí je možné vyhotoviť aj v drevodekoroch zlatý a tmavý dub
• Takisto je možné mať rám personálnych dverí v akejkoľvek farbe RAL
• V prípade, že sú dvere pootvorené, pohon nie je možné spustiť
• Rám okien je možné mať v drevodekoroch zlatý a tmavý dub
• Rám okien vieme vyhotoviť aj v akejkoľvej farbe RAL
• Vetracie mriežky pre dobrú ventiláciu vo vašej garáži
• Pri bránach, ktoré majú šírku nad 4500 mm, používame výstuhy na každej sekcii
• Možnosť dokúpenia pružín na väčší počet cyklov s dlhšou životnosťou

BEZPEČNOSTNÉ PRVKY

Panely Marcegaglia – hrúbka 40mm
Pružina – Ochrana proti prasknutiu. Pokiaľ je brána pod neustálym tlakom, naša pružina môže v priebehu rokov v niektorých prípadoch prasknúť. Aby sa tomuto predišlo, jej povrchová vrstva je zdokonalená špeciálnou farbou, ktorá robí pružinu odolnou. Pokiaľ to nestačí a pružina praskne, jej poistka poskytuje plnú ochranu a okamžite zastaví zatváranie brány.
Ochrana proti privretiu prstov – Sekcie sú ukladané jedna na druhú. Každá má v spodnej časti výrez, do ktorého zapadá vrch predchádzajúcej a tým chránite svoje deti pred úrazom.
Citlivosť a fotobunky – Pohon ATRIS pre garážové brány v rezidenčných systémoch umožňuje nastaviť úroveň citlivosti, pri ktorej vyhodnotí prekážku a začne sa otvárať. Ďaľším bezpečnostným prvkom sú fotobunky. Prerušením ich lúča počas zatvárania sa takisto brána zastaví a začne sa otvárať.
Ochrana proti zlodejom – V prípade, že je brána ovládaná pohonom, samotný pohon zabraňuje tomu, aby ju niekto otvoril a dostal sa do vášho domu. Ak je ovládaná ručne, potom je bezpečnostným prvkom haspra zvnútra alebo zámok s kľúčmi, ktorý si zamknete zvonku.
Dverové senzory – Personálne dvere v bráne sa otvárajú vždy iba do von, aby sa predišlo ich otvoreniu, keď je brána dvihnutá. Ich súčasťou je senzor, ktorý znemožňuje spustenie pohonu, pokiaľ sú otvorené. Tým sa predchádza materiálnym škodám, ktoré by mohli bez neho vzniknúť.